Techniki SEO można podzielić na dwie szerokie kategorie: techniki, które firmy wyszukiwarek zalecają jako część dobrego wzornictwa („biały kapelusz”) oraz te, które nie są zatwierdzone przez wyszukiwarki („czarny kapelusz”). Wyszukiwarki próbują zminimalizować efekt tych ostatnich, wśród nich spamdexing. Komentatorzy branżowi sklasyfikowali te metody, a praktykujący, którzy je stosują, jako białe kapelusze SEO lub czarne SEO.

White hat SEO mają tendencję do generowania wyników, które trwają długo, podczas gdy czarne kapelusze zakładają, że ich strony mogą ostatecznie zostać tymczasowo lub na stałe zakazane, gdy wyszukiwarki odkryją, co robią.

Najskuteczniejsze techniki pozycjonowania stron www

Technika SEO jest uważana za białe kapelusze, jeśli jest zgodna z wytycznymi wyszukiwarek i nie zawiera żadnych podstępów. Ponieważ wytyczne wyszukiwarki nie są napisane jako zbiór reguł lub przykazań, jest to istotne rozróżnienie do odnotowania. White hat SEO to  zapewnienie, aby treść indeksów wyszukiwarek, a następnie ich kolejność, była tą samą treścią, którą użytkownik będzie widział.

Pozycjonowanie i tworzenie stron internetowych - planer

Biały kapelusz jest zwykle podsumowywany jako tworzenie treści dla użytkowników, a nie dla wyszukiwarek, a następnie udostępnianie tych treści w łatwy sposób algorytmom „pajęczyny”, zamiast próbować wybierać algorytm zgodnie z jego przeznaczeniem. White hat SEO jest pod wieloma względami podobny do rozwoju sieci, który promuje dostępność, choć nie są one identyczne. Gogler jest agencją, która stosuje wyłącznie etyczne metody pozycjonowania stron.

Jak wybrać agencję SEO stosującą techniki white hat SEO?

Black hat SEO próbuje poprawić rankingi w sposób, który nie jest akceptowany przez wyszukiwarki lub wiąże się z wprowadzaniem w błąd. Jedna z technik czarnego kapelusza wykorzystuje tekst, który jest ukryty jako tekst w kolorze zbliżonym do tła, w niewidocznym divie lub umieszczony poza ekranem. Inna metoda daje inną stronę w zależności od tego, czy strona jest żądana przez odwiedzającego lub wyszukiwarkę, czyli technikę zwaną cloaking.

Inną niekiedy stosowaną kategorią jest szary kapelusz SEO. To jest między czarnym kapeluszem i białym kapeluszem podejścia, gdzie zastosowane metody unikają strony są karane, ale nie działać w tworzeniu najlepszych treści dla użytkowników. Grey hat SEO jest całkowicie skoncentrowany na poprawie rankingu wyszukiwarek.