Tani wynajem samochodów w świecie wydatków ślubnych, czy uda się nie oszaleć? W kwietniu 1993 r. odsłonięto Corsa B, a w Wielkiej Brytanii Vauxhall zrzekł się nazwy Nova, a samochód teraz znany jest jako Corsa.W maju 1994 r. została ona uruchomiona przez przedsiębiorstwo Holden w Australii, jako Barina, zastępując wersję Suzuki Swift sprzedawaną pod tą nazwą. Okazało się to sukcesem i było pierwszym hiszpańskim samochodem, który został sprzedany w znaczących ilościach na rynku australijskim. wypozyczalniaszczecin.pl

Tani wynajem samochodów to nie jest mrzonka

W odróżnieniu od poprzedniego modelu nie było wersji salonowej na rynek europejski, ale zaprojektowano ją w Brazylii z myślą o rynku latynoamerykańskim. Ponieważ saloniki były zdecydowanie preferowane od hatchbacków. Wprowadzono je również w Republice Południowej Afryki i Indiach. Wprowadzono również w wypożyczalniach samochód kombi, panel van i pickup, a także wersję kabrioletową na rynek australijski, o nazwie Holden Barina Cabrio. Włochy były jedynym rynkiem europejskim, na którym oferowano argentyńską wersję wagonu. Korsa zrodziła również mały zamach stanu Opel Tigra.

Cztery cylindryczne silniki benzynowe serii 1 o pojemności 1,2,1,4 i 1,6 litra, a także ekonomiczny silnik turbodoładowany o pojemności 1,5 l. Większość samochodów otrzymała pięć skrzyni biegów, chociaż w niektórych silnikach dostępna była również czteroobrotowa automatyczna skrzynia biegów. W pierwszych latach oferowano również czteroobrotowy podręcznik prędkości, który połączono z najmniejszym 1,2-litrowym silnikiem.

W 1997 r. wprowadzono na rynek wersję ekonomiczną rodziny 0 1,0 L trzy cylindry i 1,2 L cztery cylindry w wersji ekonomicznej, dodano zawiesinę strojoną przez Lotusa oraz odświeżoną na zewnątrz.

kierowca-wypozyczonego-auta-slub

Model salonowy został zbudowany i sprzedawany w Ameryce Łacińskiej jako Chevrolet Corsa Classic do 2010 roku. Wersja budżetowa wprowadzona na rynek brazylijski, Chevrolet Celta, posiada nadwozie przypominające wersje Vectra i Astra z końca lat dziewięćdziesiątych. Celta była sprzedawana w Argentynie przez pewien czas jako Zabawa Suzuki. W 2011 roku GM przestała reprezentować firmę Suzuki w Argentynie, dzięki czemu Celta powróciła do pierwotnej nazwy pod marką Chevrolet.

Zagraniczny rynek produkcji samochodów

Produkcja argentyńska rozpoczęła się we wrześniu 1997 r., kiedy to od 1978 r. był to pierwszy lokalny samochód na wynajem osobowy Chevroleta. Korska Corsa Ameryki Łacińskiej otrzymała lekki podnośnik widłowy w 1999 r. z łagodniejszymi zderzakami, a od kwietnia 2002 r. (kiedy wprowadzono nową Corsa II) Corsa B zaczęła być wprowadzana na rynek jako „Corsa Classic” do 2010 r., kiedy to stała się „Classic”, kiedy to Chevrolet Sail i Chevrolet Celta zastąpiły Corsa B.

Wersje salonów i samochodów w wypożyczalniach kombi były produkowane w Chinach przez Shanghai GM jako Buick Sail i Buick S-RV, odpowiednio od czerwca 2001 r. do lutego 2005 r. Wersje samochodów kombi były produkowane w Chinach przez Shanghai GM jako Buick Sail i Buick S-RV. W tym samym roku otrzymali oni podjazd na twarz i stali się znani jako Chevrolet Sail i SRV. We wrześniu 2006 roku Chile stało się pierwszym krajem poza Chinami, który otrzymał zmontowane chińskie żagle; nazywa się Chevrolet Corsa Plus, dostępne jako cztero drzwiowy salon z silnikiem 1,6 L 92 PS (68 kW). Corsa Plus zawiera podwójne przednie poduszki powietrzne, hamulce bezpieczeństwa, klimatyzację, elektryczne okna i centralne zamknięcie jako wyposażenie standardowe.

W Indiach do końca 2005 r. wersje samochodów typu hatchback, saloon i samochody kombi były sprzedawane odpowiednio jako Corsa Sail, Corsa (lub Corsa Joy) i Corsa Swing. Model hatchcback był nadal produkowany i szeroko wprowadzany na rynek w Republice Południowej Afryki jako Corsa Lite pod marką Opel do 2009 roku, kiedy to wycofano go z obrotu.

W Tajlandii model Corsa był dostępny jako Opel z wtryskiem paliwa 8V o pojemności 1,4 litra oraz w wersjach „Joy” i „Swing”. Oba dostępne z trzema lub pięcioma drzwiami i z napędem ręcznym lub automatycznym.