Na ten temat Propst skomentował:”Jednym z godnych pożałowania warunków dzisiejszych urzędów jest tendencja do tego, by dla wszystkich dawać formułę samotności. Ponadto ciała pracowników cierpiały z powodu długich godzin siedzenia w jednej pozycji. Propst doszedł do wniosku, że pracownicy biurowi wymagają zarówno prywatności, jak i interakcji, w zależności od tego, które z ich wielu obowiązków pełnią.

Meble dla dzieci i dorosłych – biurka z regulowaną wysokością

Propst and the Research Corporation opracowała plan, który biuro George’ a Nelsona zrealizowało w formie Biura Akcji I (AO-1) i wprowadziło go w skład Hermana Millera w 1964 roku. AO-1 zawierał biurka i miejsca pracy o różnej wysokości, które pozwalały pracownikowi na swobodne poruszanie się i zajmowanie stanowiska pracy najlepiej dostosowanego do danego zadania. AO-1 idealnie sprawdzał się w małych biurach, w których kadra zarządzająca i pracownicy często korzystali z tego samego wyposażenia, ale nie nadawał się do dużych biur korporacyjnych. Ponadto był on kosztowny i trudny w montażu. Pomimo swoich niedociągnięć Nelson zdobył nagrodę Alcoa Award za projekt, nie wspominając o wkładzie firmy Propst. Skorzystał na tym m.in. sklep Ecodesk.

Aranżacja z biurkiem dziecięcym Ecodesk

Wyposażenie biur i szkół – biurka z regulowaną wysokością

Po słabej sprzedaży AO-1, Propst i Nelson wrócili do deski kreślarskiej. Przez kilka lat Propst i Nelson walczyli o niezgodę w sprawie środowiska pracy najlepiej dostosowanego do potrzeb pracowników biura korporacyjnego, a Nelson ostatecznie został wycofany z projektu. Odejście Nelsona pozostawiło Propstowi swobodę w realizacji jego koncepcji biura zdolnego do ciągłych zmian, dostosowanych do zmieniających się potrzeb pracownika, bez konieczności zakupu nowego wyposażenia oraz dającego pracownikowi pewien stopień prywatności, a także możliwość personalizacji środowiska pracy bez wpływu na środowisko pracy pobliskich pracowników. Propst uznał, że ludzie są bardziej produktywni w obrębie enklawy terytorialnej, którą mogą spersonalizować, ale także, że wymagają widzeń poza swoją przestrzenią.

AO-2 oparty na technologii Propst AO-2 wokół ruchomej jednostki ściennej, która zdefiniowała przestrzeń. Urządzenie obsługiwało również wiele elementów wyposażenia stanowisk roboczych, które korzystały z pionowo zorientowanej przestrzeni roboczej, które były wymienne, standaryzowane oraz łatwe w montażu i instalacji. Co ważniejsze, były one bardzo elastyczne, pozwalając pracodawcom na modyfikowanie środowiska pracy w zależności od zmieniających się potrzeb. zestaw AO-2 odniósł bezprecedensowy sukces, a inni producenci szybko go kopiowali. w 1978 roku zmieniono nazwę „Action Office II” na „Action Office”, a do 2005 roku osiągnięto sprzedaż na poziomie 5 miliardów dolarów.