U-Haul jest amerykańską firmą wynajmującą auta sprzęt ruchomy i magazyn, z siedzibą w Phoenix w Arizonie, działającą od 1945 roku. Firma została założona przez Leonarda Shoena w Ridgefield w Waszyngtonie, który założył ją w garażu należącym do rodziny jego żony i rozszerzył ją poprzez franczyzę na stacjach benzynowych.
Przegląd

auto-zastepcze-z-oc-sprawcy-ubezpieczenie

U-Haul jest własnością AMERCO, spółki holdingowej, która prowadzi również działalność w zakresie Amerco Real Estate, Republic Western Insurance i Oxford Life Insurance. Rodzina Shoen posiada obecnie, zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio, około 55% udziałów w publicznej korporacji akcyjnej.Firma wynajmuje samochody ciężarowe, przyczepy i inne elementy wyposażenia, ale wiele centrów i przedstawicielstw handlowych U-Haul świadczy między innymi usługi w zakresie samodzielnego magazynowania, tankowania gazu płynnego (propanowego), instalacji okablowania haków i przyczep oraz sprzątania dywanów.

Wypożyczalnia samochodów Katowice o prowadzeniu działalności

Ze względu na wszechobecność firmy (ponad 16.000 aktywnych dealerów w całym kraju) nazwa ta jest czasem używana jako znak towarowy generalizowany w odniesieniu do usług każdej firmy wynajmującej samochody. Pensjonat używany w wynajmowanych pojazdach jest powszechnie znany, składający się głównie z białego i grubego pomarańczowego paska poziomego, obok dużego zdjęcia państwowego lub wojewódzkiego, znanego pod nazwą SuperGraphics.
n 1945 r. w wieku 29 lat Leonard Shoen współzałożyciel U-Haul wraz z żoną Anną Mary Carty w mieście Ridgefield w Waszyngtonie, z inwestycją w wysokości $5.000. Zaczął budować wynajmowane auta naczepy i dzielił opłaty za ich użytkowanie z właścicielami stacji benzynowych, których franczyzodawcą był agentem. Opracował jednokierunkowe czynsze i pozyskał inwestorów jako partnerów w każdej przyczepie jako metody wzrostu.

Wypożyczalnia samochodów Katowice do 1955 roku na drogach było ponad 10.000 przyczep U-Haul, a marka była znana w całym kraju. Rozwinięty w pewnym stopniu przez rozwój działalności gospodarczej, Shoen poświęcił czas na małżeństwa wielokrotne i ostatecznie miał w sumie 12 dzieci, z których każde było akcjonariuszami. Shoen przeniósł wszystkie z wyjątkiem 2% kontroli na swoje dzieci, gdy dwójka z nich, Edward i Mark rozpoczęli udane przejęcie firmy w 1986 roku. Rodzinna sprzeczka wokół imperium U-Haul w czasie spotkań firmowych, jeszcze przed przejęciem w 1986 roku, zamieniła się w fizyczne konfrontacje pomiędzy niektórymi jego dziećmi. Przejęcie wywołało poważny spór rodzinny, który doprowadził do wydania wyroku o wartości 461 milionów dolarów na korzyść Leonarda Shoena i innych. W 1999 r. 83-letni Leonard Shoen doznał śmiertelnych obrażeń, gdy wpadł do tyczki telefonu w pobliżu swojego domu Las Vegas, Nevada.

Ogłoszenie upadłości wypożyczalni samochodów

Rodzina Shoenów, obecnie kierowana przez prezesa i prezesa Edwarda „Joe” Shoena, posiada około 40% udziałów w spółce poprzez spółkę holdingową AMERCO. W czerwcu 2003 r. firma AMERCO złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości w związku z rozdziałem 11, który wszedł w życie w marcu 2004 r. Zgłoszenie nie obejmowało ani nie wpływało na operacje U-Haul.

W 2012 r. inna firma przeprowadzkowa i magazynowa, PODS, pozwała U-Haul do Sądu Okręgowego w USA za naruszenie znaków towarowych, twierdząc, że U-Haul „niewłaściwie i niezgodnie z prawem” użył słowa „strąki” do opisania swojego produktu U-Box. W dniu 25 września 2014 r. jury orzekło, że U-Haul dopuścił się naruszenia znaków towarowych PODS, co spowodowało zamieszanie i zaszkodziło firmie PODS. Jury uznało, że U-Haul niesprawiedliwie skorzystał z wymienienia tego terminu na materiałach marketingowych i reklamowych i zaczął używać tego słowa dopiero po tym, jak PODS stał się sławny jako marka w branży. Jury przyznało firmie PODS odszkodowania w wysokości 62 mln USD. W 2014 roku UHaul wytoczył pozew przeciwko HireAHelper z powództwa pozasądowego o naruszenie znaków towarowych.