Wypożyczalnia samochodów przedstawia Kia Motors, która od grudnia 2015 r jest mniejszościową spółką należącą do Hyundai, która posiada 33,88% udziałów o wartości ponad 6 mld USD. Kia z kolei jest właścicielem mniejszościowym ponad dwudziestu spółek zależnych Hyundai, od 4,9% do 45,37%, co daje ponad 8,3 mld USD.
Etymologia
Według Kii Motors, nazwa „Kia” wywodzi się od chińsko-koreańskich postaci ki (?, aby wyjść) i (?, która oznacza Azję Wschodnią), jest ona w przybliżeniu tłumaczona jako „wydostać się z wschodu”.

Wypożyczalnia samochodów przedstawia Kia Motors historia

Południowokoreańska fabryka Kia Motors car rental airport

Kia została założona w grudniu 1944 roku jako Kyungsung Precision Industry, producent stalowych rur i części rowerowych, produkujący ostatecznie w 1951 roku pierwszy koreański rower domowy, Samchully. W 1952 r. Kyungsung Precision Industry zmieniło nazwę na Kia Industries, a następnie zbudowało małego motocykla z licencją Hondy (od 1957 r.), samochody ciężarowe na wynajem z licencją Mazdy (1962 r.) i samochody do wypożyczalni (1974 r.). Firma otworzyła swoją pierwszą zintegrowaną fabrykę montażu samochodów w 1973 roku, zakład Sohari. Kia zbudowała mały samochód marki Brisa do 1981 roku, kiedy to produkcja dobiegła końca po tym, jak nowy dyktator wojskowy Chun Doo-hwan wymusił konsolidację przemysłu. To zmusiło Kia do rezygnacji z samochodów osobowych i skupienia się wyłącznie na lekkich ciężarówkach. Przed przymusowym zamknięciem w 1981 r. Kia uzupełniła swoją linię samochodów osobowych wypożyczalnia dwoma innymi modelami zagranicznymi montowanymi na licencji: Fiat 132 i Peugeot 604.

 wynajem-aut-osobowych-tani

Począwszy od 1986 r. car rental airport (kiedy wyprodukowano tylko 26 samochodów, a w następnym roku – ponad 95.000), Kia we współpracy z Fordem powróciła do przemysłu samochodowego. Kia wyprodukowała kilka samochodów mazdowych zarówno na sprzedaż krajową w Korei Południowej, jak i na eksport do innych krajów. Modele te obejmowały Kia Pride na podstawie Mazdy 121 oraz Avella, które były sprzedawane w Ameryce Północnej i Australazji jako Ford Festiva i Ford Aspire.

Pierwsze kroki w Stanach Zjednoczonych

W 1992 roku Kia Motors America została założona w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze pojazdy marki Kia w Stanach Zjednoczonych zostały sprzedane w lutym 1994 r. od czterech dealerów w Portland w stanie Oregon.Od tamtej pory Kia metodycznie powiększała jeden region naraz. Dystrybutorzy w 1994 roku sprzedali Sefię, a kilka lat później segment amerykański rozszerzył swoją linię o segment Sportage. Ponad sto dealerów Kia istniało w trzydziestu stanach do 1995 roku, sprzedając rekordową liczbę 24 740 samochodów na wynajem.
Centralne biuro Kia w okręgu Gangnam Seoul.

Jednakże w czasie azjatyckiego kryzysu finansowego Kia ogłosiła upadłość w 1997 r., a w 1998 r. zawarła porozumienie z Hyundai Motor Company w sprawie dywersyfikacji poprzez wymianę własności pomiędzy oboma przedsiębiorstwami. Hyundai Motor Company nabyła 51% udziałów w spółce, wyprzedzając Ford Motor Company, która od 1986 roku posiadała udziały w Kia Motors. Po dokonaniu dalszego zbycia Hyundai Motor Company jest właścicielem około jednej trzeciej Kia Motor Corporation. Podczas gdy Hyundai Motor Company pozostaje największym udziałowcem Kia, Kia Motor Company zachowuje również własność w 22 filiach Hyundai Motor Company car rental airport

.